zpět na aktuality

Blachotrapez - Rodinný festival DNY KLEMPÍŘE 2023

Datum zveřejnění: 03.07.2023

DNY KLEMPÍŘE 2023, první BLACHOTRAPEZ rodinný festival v Havlíčkově Brodě. Poslední srpnový víkend, na havlíčkobrodském náměstí, plný klempířských soutěží! Ve spolupráci s městem Havlíčkův Brod Vám festival nabídne spoustu skvělé muziky, zábavy i doprovodných aktivit pro celou rodinu.

Na náměstí v Havlíčkově Brodě se během celého víkendu vystřídají mistři klempíři z celé české republiky, svou spanilou jízdu zde započnou autoveteráni. V pátek v podvečer s významnou pomocí galerie Lewandowski proběhne vernisáž k výstavě fotografií Jana Saudka. Sobotní program myslí i na nejmenší děti, pro které budou zajištěny skákací hrady, malování na obličej, cukrová vata a mnoho dalšího. Kulturní program odstartuje vystoupení místní ZUŠ, své vystoupení si připravili dívky z dívčího pěveckého sboru PRÍMADONKY, dále vystoupí folklórní soubor KALAMAJKA. Hudební program odstartuje kapela UDG, na kterou naváží kapely OČI5 x ZAVŘEL. Zlatým hřebem bude koncert kapely O5 A RADEČEK.

Velice mě těší, že mohu místním obyvatelům vrátit přízeň, kterou nám za ty roky dali a pomohli nám stát se jednou z vyhlášených firem na Havlíčkobrodsku. Doufám, že si velmi užijeme společnou akci a budeme z ní moci vytvořit tradiční, každoroční festival pro celou rodinu." s úsměvem na tváři pronáší hlavní myšlenku Rafal Stolarczyk, jednatel společnosti Blachotrapez.

Důležitou částí celého festivalu jsou soutěže 8 klempířských týmů, disciplíny ve stylu Le Mans, přesnosti, rychlosti a komplexních dovedností. Ukázka tohoto tradičního řemesla bude probíhat v průběhu celého pátečního dne a vítěz klání si odnese hodnotné odměny v podobě speciálních strojů a kvalitního nářadí.

Jan Saudek v Havlíčkově Brodě. Ve spolupráci s galerií Lewandowsky startuje od 25.8.2023 výstava fotek Jana Saudka, výstava bude pro všechny příznivce otevřena na Nové radnici na Havlíčkově náměstí.

Během sobotního festivalového dne mohou děti využít za zvýhodněné ceny veškerý doprovodný program, který bude na náměstí probíhat od 10:00 do 15:00 hodin a nabídne malování na obličej, dva velké skákací hrady, cukrovou vatu a mnoho dalšího. Sobotní kulturní program startuje ve 14:30 vystoupením lokálních souborů, od 17:00 hodin vystoupí kapela UDG a poslední koncert dne kapely O5 A RADEČEK začne ve 20:45. Po dobu celého festivalu bude náměstí volně přístupné a nebude se platit vstupné.

Celý festival bude završen v průběhu nedělního odpoledne v areálu TJ JISKRA HAVLÍČKŮV BROD, kde proběhne od 13:00 do 17:00 hodin dětský den. Den plný úkolů, sportovních soutěží, dobré nálady a dětského smíchu. Nebude chybět tradiční doprovodný program jako skákací hrady, cukrová vata a malování na obličej. Celý dětský den bude ZDARMA a celá akce proběhne ve spolupráci s městem Havlíčkův Brod a TJ JISKRA Havlíčkův Brod.

Velice se těšíme na každého návštěvníka! Doufáme, že si celou akci náramně užijeme a uvidíme se i v příštích letech." dodává obchodní ředitelka Zuzana Nováková.

 

Komentáře