zpět na blog

Uvažujte o plechové krytině Estima, která se pyšní výjimečnou odolností

Datum zveřejnění: 15.11.2021
0
4 minuty

plechová krytina Estima

Plechové střešní krytiny přinášejí mnoho výhod. V porovnání s pálenou či betonovou taškou mají mnohem nižší hmotnost, takže zbytečně nezatěžují konstrukci střechy a celé stavby. Hodí se tedy i pro rekonstrukce starších budov. Zásadní je i dlouhá životnost a odolnost. Vybírat lze z různých tvarů i barev. Zaujmout by vás mohla třeba varianta s názvem Estima.

Pokud si pod označením plechová střecha představíte nevzhledné pruhy kovu s odlupující se barvou, vězte, že dnešní kovové krytiny nabízejí zcela jinou kvalitu i podobu. Při prvním pohledu ani nemusíte poznat, že jde právě o plech. Příkladem je právě model Estima s robustním designem, díky němuž bude střecha už na pohled působit odolně. Počítat můžete i s elegantním vzhledem, kvalitou, dlouhou životností a cenovou dostupností.

Představujeme krytinu Estima

Jde o plechovou střešní krytinu symetrického tvaru. Její technické parametry jsou předurčeny takzvaným Systémem bezpečného profilování. Jde o technologický postup, který dovoluje profilování ocelového materiálu při zachování ideálních klimatických podmínek. Co to ve výsledku znamená? Vyšší trvanlivost materiálu a také lepší kvalitu provedení. Krytina nabízí výjimečnou odolnost vůči korozi, povětrnostním podmínkám i mechanickému poškození.

Výška prolisu krytiny Estima je 35 milimetrů a délka pak 350 milimetrů. Jde tedy o plechovou tašku dodávanou v hotových kusech a lze ji tak ihned použít k pokládce. Většina provedení se hodí pro střechy s minimálním sklonem 14°. Nemusíte se bát tuto krytinu použít ani v případě rekonstrukce střechy a použití staršího krovu. Dá se říct, že Estima má desetkrát nižší hmotnost na metr čtvereční než pálená taška a konstrukci tak zbytečně nezatíží.

Estimu lze použít i na moderní stavby

Plechová taška se hodí pro moderní i historické budovy a jde o jednu z nejpoužívanějších střešních krytin. Model Estima se snadno přizpůsobí vašemu vkusu – můžete vybírat z široké palety barev, různých povrchových úpravy i konkrétních typů materiálu.
 

Komentáře