zpět na blog

Plechové trapézové střechy: Od průmyslu k architektonickým skvostům

Datum zveřejnění: 27.06.2024
0

Trapézové plechy, původně využívané především v průmyslových stavbách, se v posledních letech staly překvapivým trendem v moderní architektuře. Jejich netradiční aplikace přinášejí do stavebnictví svěží vítr a neotřelé možnosti, přičemž si zachovávají své původní výhody.

Proč se trapézový plech na střechu těší vysoké oblibě v architektuře?

Trapézový plech na střechu se vyznačuje odolnost a dlouhou životností.  Trapézový plech je zpravidla vyroben z kvalitního ocelového plechu, který je vysoce odolný vůči různým povětrnostním vlivům, korozi a mechanickému poškození. Právě díky tomu má trapézový plech na střechu dlouhou životnost a nevyžaduje náročnou údržbu.

Velkou výhodou trapézových plechů je jejich cenová dostupnost. Díky své jednoduché výrobě a efektivní montáži jsou trapézové plechy výrazně levnější než tradiční střešní krytiny, jako jsou pálené tašky nebo betonové tašky. Nízká cena trapézových plechů však neznamená kompromis v kvalitě.

Naopak, i nejlevnější trapézový plech je vyroben z kvalitních materiálů s dlouhou životností a vysokou odolností. Právě to z nich činí ideální volbu pro ty, kteří hledají ekonomické a zároveň kvalitní řešení pro svou střechu nebo fasádu. Skutečnost, že právě ekonomická dostupnost patří mezi stěžejní benefity ukazuje i hledanost dotazů jako je trapézový plech cena nebo trapézový plech cena m2.

Neméně významnou výhodou je skutečnost, že trapézový plech na střechu, je lehký, což usnadňuje manipulaci i jeho montáž. Navíc díky nízké hmotnosti nezatěžuje konstrukci budovy.

Díky tomu, že je montáž trapézových plechů rychlá a jednoduchá, ušetříte nejen na pořízení vlastního trapézového plechu, ale i za jeho pokládku.

Trapézové plechy jsou k dispozici v různých tloušťkách, profilech, barvách a povrchových úpravách. To umožňuje architektům vytvářet originální a esteticky působivé řešení pro každou stavbu.

Netradiční využití trapézových plechů

Díky svým výhodám a variabilitě se trapézové plechy staly oblíbeným materiálem pro netradiční aplikace v architektuře:

Fasády s výrazným charakterem: Trapézové plechy se používají pro fasády s výrazným charakterem, kterým dodávají nezaměnitelný vzhled. Jejich různé barvy a povrchové úpravy umožňují architektům vytvářet originální a dynamické kompozice.

  • Střešní trapézové plechy se používají pro střešní zahrady a terasy: Odolnost trapézových plechů vůči povětrnostním vlivům a jejich nízká hmotnost je předurčují k využití na střešních zahradách a terasách.
  • Interiérové prvky: Trapézové plechy pronikají i do interiérů, kde slouží jako obklady stěn, stropy nebo designové prvky.
  • Umělecké instalace: Trapézové plechy se stávají i materiálem pro umělecké instalace.

Příklady netradičních aplikací v České republice

I v České republice najdeme řadu staveb, kde trapézové plechy hrají netradiční roli. Příkladem může být moderní administrativní budova v Praze, jejíž fasáda je pokryta barevnými trapézovými plechy, nebo industriální loftový byt v Brně, kde trapézové plechy tvoří strop a zároveň slouží jako designový prvek.

Trapézový plech – symbol moderní architektury

Trapézové plechy se staly symbolem moderní architektury, která se nebojí experimentovat a hledat nové cesty. Jejich netradiční aplikace přinášejí do stavebnictví svěží vítr a dokazují, že i zdánlivě obyčejný materiál může být zdrojem nečekané krásy a inspirace. Chcete i vy pořídit levně trapézový plech? Neváhejte se na nás obrátit.

Komentáře