zpět na aktuality

Společnost Blachotrapez proškolila takřka 500 pokrývačů!

Datum zveřejnění: 10.04.2018

Společnost Blachotrapez, ve spolupráci s mazovským oddělením Polského svazu pokrývačů, ukončila další cyklus školení pro pokrývače. Teoretických přednášek a workshopů, které se tentokrát konaly ve Středisku odborného vzdělávání pro pokrývače (Ośrodek Kształcenia Dekarzy) w Pruszkowě od 15. ledna do 23. března letošního roku, se zúčastnilo takřka 500 pokrývačů.


Společný projekt společnosti Blachotrapez a mazovského oddělení Polského svazu pokrývačů je reakcí na potřeby a zájmy pokrývačů, kteří se sdružují hlavně kolem školících středisek ve středním a severním Polsku. Kurzy zahrnovaly teoretickou část (historie společnosti, nabídka produktů, mechanismy podpory pokrývačů) a praktickou část, která byla zaměřena na oplechování komínů a střešních oken jednomodulovou střešní krytinou Tysenia. Kromě toho v rámci kurzu probíhala ukázka techniky montáže produktu Jánošík k okapovým žlabům. Pokrývači zdokonalovali své dovednosti pod vedením školitelů mj. ze společnosti Blachotrapez.

- Školení jsou trvalou součástí strategie společnosti v budování vztahu s pokrývači a rozšiřování činností podporujících jejich rozvoj a odbornou způsobilost. Učení se od zkušených odborníků je klíčovým prvkem odborné praxe, aby bylo možné pokračovat v dobře zavedených postupech daného řemesla. S chápáním toho, že řádně naplánované vzdělávání zaručuje neustálý vývoj dovedností, jsme rádi, že na sebe přeneseme část odpovědnosti za praktickou přípravu odborníků – sdělil Krzysztof Maraszek, ředitel oddělení marketingu společnosti Blachotrapez. 

Výběr lokality nebyl náhodný. Společnost totiž spolupracuje s Polským svazem pokrývačů, jehož členem je Mazovské oddělení Polského svazu pokrývačů.

– Středisko v Pruszkowě splňuje požadavky společnosti Blachotrapez s ohledem na nezbytné nástroje a stojany. Ne všichni mají možnost nás navštívit ve Školicím centru v Ponicích, proto se snažíme pořádat školení pro řemeslníky i v jiných regionech Polska – doplnil Marcin Dyda, vedoucí školicího oddělení ve společnosti Blachotrapez.

Takřka dvouměsíční cyklus školení byl pořádaný na začátku nové pokrývačské sezóny. Jednalo se tedy o jednu z posledních generálních zkoušek pro pokrývače a další možnost zvýšení odborné kvalifikace před zahájením prací.

Vzhledem k problémům, se kterými se potýká odborné školství v Polsku, jsme společně s producentem vyšli naproti očekáváním řemeslníků a uspořádali cyklus praktických školení. V dnešní době nestačí jen pracovní nářadí, je důležité především rozšiřovat profesní povědomí a kombinovat jej s nadšením při čekání na výsledky. Vysoká kvalita práce poskytovaná pokrývači se projevuje úměrně úspěchu společnosti. Pokud k tomu můžeme přiblížit naše studenty, víme, že jsme na správném místě ve správný čas – prohlásil Arkadiusz Gnat, manažer Vzdělávacího střediska pro pokrývače, které působí v rámci mazovského oddělení Polského svazu pokrývačů.

Další velkou edici školení pro pokrývače bude společnost Blachotrapez pořádat na konci podzimu nebo na začátku roku 2019.
Komentáře