zpět na aktuality

Společnost Blachotrapez obdržela sošku „Pracodawca Przyjazny Edukacji“

Datum zveřejnění: 03.07.2018

V rámci letošní konference „Kształcenie zawodowe – egzamin zewnętrzny – rynek pracy“ (Odborné vzdělávání – externí zkouška – trh práce), pořádáné v Bělostoku, vicestarosta města Rafał Rudnicki udělil společnosti Blachotrapez sošku „Pracodawca Przyjazny Edukacji“ (Zaměstnavatel podporující vzdělávání). Toto ocenění je udělované podnikatelům a ředitelům institucí, kteří společně zajišťují odborné vzdělávání a spolupracují se středními odbornými školami z Bělostoku. 

Společnost Blachotrapez z obce Rabka-Zdrój od roku 2016 úzce spolupracuje se střední odbornou školou Zespół Szkół Zawodowych nr 5, která v posledních letech sponzorovala I. a II. třídu s pokrývačským zaměřením. Tato úzká spolupráce je v souladu se vzdělávacími předpoklady společnosti Blachotrapez, která každým rokem zvyšuje účast na školení mladých pokrývačů, čímž je připravuje na jejich budoucnost v této profesi. Podobné aktivity na polských školách jsou trvalou součástí strategie společnosti v rámci šíření aktivit podporujících rozvoj a odbornou způsobilost studentů. V rámci spolupráce se střední odbornou školou Zespół Szkół Zawodowych nr 5 v Bělostoku, jednička na trhu střešních krytin podporuje tuto školu z hlediska praxe a vzdělávání, což nezůstalo bez povšimnutí také v lokálním měřítku:

– Jednou z priorit naší školy je navazování pevné spolupráce se společnostmi z oboru. Všimli jsme si totiž, že bez této spolupráce není možné zajistit vysokou úroveň vzdělávání. Je velmi důležité, aby studenti získali užitečné znalosti o širokých možnostech rozvoje své budoucí kariéry přímo od zdroje. Blachotrapez pečuje o naši mládež a podporuje výuku studentů, mj. poskytováním vybavení školních dílen a zajištěním pracovních oděvů. Společnost pořádá školení a didaktické výlety, v rámci kterých je mládež seznámena s nejnovějšími technologiemi a získává užitečné vědomosti na téma provozu závodů. Každý rok získají nejlepší studenti v dané profesi stipendia a atraktivní věcné ceny. Tyto bonusy podporují nejen vzdělávání, ale rovněž inspiraci pro osobní rozvoj studentů – sdělila Izabela Popławska, ředitelka střední odborné školy Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego.
 

Tímto činnosti společnosti Blachotrapez v rámci podpory školství a poradenství nekončí. Společnost i nadále pořádá cykly školení pro pokrývače a sponzoruje další profilované třídy na odborných středních školách po celém Polsku.

Komentáře